Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

P1050306 małe"Dorośli je czytają,

dzieci oglądają

i z wielu karteczek

wszystkie się składają..."

 

Taką zagadką 25 kwietnia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Glinojecku rozpoczęła się lekcja biblioteczna w związku z obchodami Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

 

23 kwietnia to szczególny dzień dla wydawnictw, księgarni i bibliotek a zwłaszcza dla wiernych czytelników. Tego dnia od wielu już lat obchodzony jest uroczyście Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Tegoroczny Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Glinojecku postanowiła uczcić wyjątkowo, organizując wiele ciekawych atrakcji oraz zapraszając swoich najmłodszych czytelników z Akademii Małego Smerfa w Glinojecku na szereg zabaw edukacyjnych. Tego dnia w programie nie zabrakło zabawy z książkami, dobrej atmosfery, postaci z ulubionych bajek, popularyzacji książki tradycyjnej i cyfrowej, odgadywania zagadek oraz wyścigów w układaniu puzzli.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w lekcji, odpowiadały na pytania, odgadywały zagadki oraz czynnie brały udział w dyskusji. Największe emocje i euforię wzbudził labirynt, w którym dzieci miały znaleźć drogę do biblioteki, a także wszelkie łamigłówki dotyczące postaci bajkowych.

Na koniec każde dziecko zostało oprowadzone po bibliotece i zapoznane z księgozbiorem dla najmłodszych.