Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Nasza pierwsza wizyta w bibliotece publicznej

P1050424 małe4 maja 2015 roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Glinojecku gościła przedszkolaków z Miejsko-Gminnego Przedszkola Publicznego w Glinojecku prowadząc lekcję biblioteczną. Najmłodsi czytelnicy zapoznali się z biblioteką. Tematem lekcji była "Nasza pierwsza wizyta w bibliotece publicznej". Lekcja miała na celu oswojenie dzieci z biblioteką, zwrócenie uwagi na właściwe zachowanie się w bibliotece, zapoznanie z podstawowymi zasadami poszanowania książek, rozbudzenie ciekawości tekstem literackim, zachęcanie do wypowiedzi powiązanych z książką.

 

Ponadto w bibliotece zorganizowano dla najmłodszych wiele ciekawych atrakcji oraz zabaw edukacyjnych. Tego dnia w programie nie zabrakło odgadywania zagadek, zabawy z książkami, postaci z ulubionych bajek, popularyzacji książki tradycyjnej i cyfrowej, układania puzzli, a przede wszystkim miłej atmosfery.

Dzieci były bardzo aktywne podczas lekcji, odpowiadały na pytania, czynnie brały udział w dyskusji. Największe emocję i euforię wśród dzieci wzbudziła zabawa z książkami oraz labirynt, w którym dzieci m. in. znaleźć drogę do biblioteki, jak również wszelkie łamigłówki dotyczące postaci bajkowych.