Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Spotkanie z Leśniczym

DSC 0053 małe19 listopada 2015 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Glinojecku odbyło się spotkanie poświęcone pracy leśniczego. W zajęciach udział brała grupa dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej w Glinojecku wraz z wychowawcą grupy Panią Bożeną Więckowską. Gościem specjalnym był Pan Gwidon Ząbczyk- Leśniczy Leśnictwa Luszewo.

Pan Leśniczy opowiedział o zmianach w przyrodzie, jakie możemy zaobserwować wraz z nadejściem zimy. Dzieci dowiedziały się jak poszczególne zwierzęta w czasie jesieni przygotowują się do zimy, które z nich zapadają w sen zimowy oraz jakie zwierzęta i ptaki zamieszkują nasze okoliczne lasy. Ponadto dzieci dowiedziały się jak ważne jest dokarmianie ptaków i zwierząt aby te przetrwały zimę, o gromadzeniu zapasów na zimę dla leśnych zwierząt, a także o pracy leśników: o corocznym sprzątaniu budek lęgowych dla ptaków, o zasadach według których leśnicy realizują plan gospodarki leśnej tj. powszechnej ochrony lasów, trwałości utrzymania lasów, ciągłości i zrównoważonego wykorzystania wszystkich funkcji lasu, powiększania zasobów leśnych. Dzieci słuchały tych opowieści z zaciekawieniem, chętnie mówiły o swoich historiach i zadawały pytania. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

Na koniec zajęć Pan Leśniczy  nauczył dzieci pozdrowienia, którym witają i żegnają się leśnicy, czyli "darzbór", a dzieci w podziękowaniu za ogrom otrzymanej wiedzy wręczyły Leśniczemu laurkę z podpisami całej grupy.