Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

logo BN 120

logo instytut 120

BP 120

logo MKWCZ 120

legimi 120

logo BW 120

 

Spotkanie autorskie z Jerzym Kostowskim

DSC 0745 małeMiejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Glinojecku na spotkanie autorskie z Jerzym Kostowskim, autorem książki „Przywilej wyboru” w dniu 27 kwietnia b.r. zaprosiła młodzież licealną oraz gimnazjalną z miejscowych szkół.

 

Jerzy Kostowski z zawodu inżynier chemik, jest wybitnym, inspirującym mówcą. Członkiem i założycielem warszawskiej grupy Toastmasters Leaders. Autor książki pt. „Przywilej wyboru- jak żyć twórczo i szczęśliwie, wykorzystując swoje talenty", w której głęboko i precyzyjnie analizuje ważne sfery życia każdego człowieka. Wartości, zdrowie, sukces, marzenia, cele, pieniądze…- nasze decyzje mogą nas uszczęśliwiać bądź skazać na ciągły marazm i narzekanie na swoje życie. Autor zachęcał młodzież do zainteresowania się posiadanymi talentami (wg teorii opracowanej przez M. Buckinghama i D. O. Cliftona), które pomagają osiągnąć to, co sobie będą umieli tylko wymarzyć.  Przekonywał uczniów, aby umiejętnie wykorzystali posiadane talenty do urzeczywistnienia swoich najpiękniejszych marzeń. Barwnie opowiadał o zaczerpniętych z życia doświadczeniach osobistych inspiracjach i tematach, które przekładały się na treści poruszane w książce. 

Przedstawił również swoje  zainteresowania psychologiczne, które spowodowały, że przezwyciężył wreszcie własne poczucie niskiej wartości (które według autora może mieć podłoże rodzinne). Zachęcał młodzież do zadawania pytań na które szukają odpowiedzi, mówił, że jeśli lepiej zrozumieją siebie, to ich wpływ na innych ludzi będzie o wiele większy, a tym samym ich życie stanie się o wiele bardziej wartościowe. Przy tym należy zachować swoją osobowość i nie naśladować kogoś innego, ważne aby akceptować siebie takim jakim się jest, doceniać swoją wartość, spełniać i mieć marzenia oraz cel w życiu, obserwować innych ludzi i uczyć się na ich błędach. Jedna z uczennic licealnych wówczas zapytała: czy człowiek jest w stanie dojrzeć do takiego wieku w którym nie będzie popełniał błędów?

Autor odpowiedział, że popełniane błędów należy do natury ludzkiej i nie ma wieku w którym tego unikniemy, ale ważne jest przy tym aby nie popełniać ciągle tych samych błędów i wyciągnąć z tego naukę na przyszłość.

Gość wszystkim życzył sukcesów życiowych, zadowolenia i radości z własnego życia, którego twórcami jesteśmy sami. Zachęcał do wykorzystania potencjału glinojeckich szkół a w szczególności miejscowego liceum gdzie w działaniach szkoły są uwzględnione możliwości i potrzeby środowiska tj. powołanie wielozadaniowej Zasadniczej Szkoły Zawodowej.Rola tych szkół nie sprowadza się jedynie do funkcji uczenia młodzieży ale jest instytucją wpływającą na rozwój potencjału społecznego środowiska, w którym działa i dzięki temu wpływa korzystnie na rozwój edukacyjny uczniów.

Inicjatorką i organizatorką spotkania była Urszula Wróblewska – Kierownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Glinojecku.

O autorze:

Jerzy Kostowski- absolwent Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Przepracował 30 lat w swoim zawodzie, m.in. w Instytucie Chemii Przemysłowej i spółce Nafta Polska S.A. Działał m.in. w Akademickim Związku Sportowym, kurator sądu wojewódzkiego w Warszawie. Jeden z założycieli i były prezes Stowarzyszenia „Nasze Łomianki”, a także członek – założyciel klubu Toastmasters Leaders w Warszawie. Ekspert od pokonywania niskiej samooceny i mówca inspirująco-motywacyjny.