Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Wakacje tuż, tuż...

DSC 0764 wakacje22 czerwca 2016 r. Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Glinojecku odwiedziły dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej w Glinojecku wraz z wychowawcą grupy Panią Bożeną Więckowską.

 

Uczniowie zapoznali się z biblioteką i dowiedzieli się jak przebiegała historia książki na przestrzeni wieków oraz jak obecnie wygląda droga książki od pisarza do czytelnika. Następnie dzieci obejrzały film pt. "Franklin i książka z biblioteki" i dowiedziały się na czym polega odpowiedzialność czytelnika i to że książki wypożyczone z biblioteki są własnością wszystkich ludzi więc trzeba je szanować aby i inni mogli z nich skorzystać. Na koniec dzieci wysłuchały bajki " Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę" i dowiedziały się jak bibliotekarz rejestruje czytelników tj. zakłada karty czytelnicze i zobowiązania, co to jest "dowód książki", czyli karta książki, jak znaleźć poszukiwaną książkę oraz jakie zobowiązania i odpowiedzialność za książki spoczywają na czytelniku.

Dzieci zadawały pytania i aktywnie uczestniczyły w lekcji, zapoznały się z księgozbiorem dla najmłodszych i obiecały odwiedzać bibliotekę podczas wakacji!