Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Spotkanie autorskie z Piotrem Kowalczykiem oraz Joanną Wiktorowicz

DSC 0882 małe21 wrzesnia 2016 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Glinojecku we współpracy ze Stowarzyszeniem Monar Markot w Dreglinie (dom dla osób starszych) oraz Klubem Seniora w Glinojecku zorganizowała spotkanie z Piotrem Kowalczykiem który jest geografem,  podróżnikiem, fotografem i przewodnikiem wycieczek oraz Joanną Wiktorowicz- pracownikiem Stowarzyszenia. Prelekcja Pana Piotra dotyczyła historii trzech kobiet z trzech odmiennych kulturowo rejonów świata spotkanych podczas podróży w krajach tak egzotycznych jak Pakistan, Indie i Mauretania. 

W drugiej części spotkania Pani Joanna opowiedziała o niełatwej drodze swojego życia, jak znalazła się w obecnym miejscu oraz o swojej pracy w której daje oparcie podopiecznym i pomaga zacząć od nowa budować swoje życie.

Opowieść Pani Joanny wzruszyła uczestników spotkania do łez i dała wiarę w to, że nawet najtrudniejsze sprawy w naszym życiu można rozwiązać, potrzeba tylko wiary w siebie i chcieć się podźwignąć z problemów. Pani Joanna ponieważ sama miała trudne dzieciństwo i młodość daje teraz wsparcie innym ludziom, którzy borykają się z różnymi problemami i pomaga im przejść tą trudną drogę, po prostu pomaga uwierzyć w siebie, w swoje możliwości i odkryć  pokłady drzemiących talentów u swoich podopiecznych. Wynikiem czego są różne prace malarskie, szydełkowe i inne robótki. Postawa Pani Joanny uczy nas pokory i  wrażliwości na cierpienie innych. 

Rozmówczyni mówiła, iż nie narzeka na swój los, a wręcz przeciwnie czuje się szczęśliwą kobietą bo trudne sytuacje wiele ją nauczyły, że należy się cieszyć z  urodzenia  w Polsce ponieważ kobieta nie jest tu dyskryminowana  i traktowana gorzej od mężczyzn jak to ma miejsce w innych kulturach, w krajach tj. Indie czy Pakistan. 

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i zakończyło się slodkim poczęstunkem przygotowanym przez Seniorów.