Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Opowieść Wigilijna

DSC 0120 małe12 grudnia 2016 r. po raz drugi uczniowie klasy III a wraz z uczniami zakwalifikowanymi na zajęcia rewalidacji indywidualnej ze Szkoły Podstawowej w Glinojecku uczestniczyli tym razem w świątecznych zajęciach biblioterapii które odbywają się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Glinojecku. Tym razem dzieci poznały bajkę pt. "Opowieść Wigilijna" o starym kupcu Ebenezerze Scrooge, znanym ze swego skąpstwa. Bohater powraca w Wigilię Bożego Narodzenia do domupo pracy w swoim kantorze. Tamzjawia mu się duch jego wspólnika, Jakuba Marley'a,który ostrzega: jeśli Scrooge się nie zmieni, po śmierci czeka go wieczna męka. Zjawa zapowiada także odwiedziny trzech innych duchów,dzięki którym los starego skąpca może się odmienić. Duchy rzeczywiście przybywają i ukazują Ebenezerowi przeszłość, teraźniejszość i przyszłość (jeśli jego życie się nie zmieni). Po tych wizytach skąpiec ulega wielkiej przemianie. Podwyższa pensję pracownikowi, opiekuje się jego kalekim synkiem, Małym Timem, i hucznie obchodzi każde Boże Narodzenie.

Dzieci przeżyły niezwykłą bajkową przygodę, dowiedziały się ważnej rzeczy, że celem ludzkiego istnienia nie może być gromadzenie pieniędzy. Ebenezer zapomniał, czym jest miłość i przyjaźń. Z powodu skąpstwa nie założył rodziny. Dopiero pod koniec życia uświadomił sobie, że popełniał błędy i dzięki temu zaczął się zmieniać. Na pytanie: czy w dzisiejszym świecie można spotkać takich Ebenezerów? Dzieci jednogłośnie odpowiedziały, że tak - dodały, że smutne też jest to, że nie wszyscy potrafią się zmienić tak jak nasz główny bohater.

Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze dzięki przesympatycznym uczestnikom, którzy na koniec zostali obdarowani drobiazgami przez Świętego Mikołaja.