Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Spotkanie z ciekawskim Georgem w Bibliotece

DSC 0476małe13 marca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Glinojecku oraz w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie odbyły się warsztaty literacko-plastyczne pt. „Jestem ciekawski – wszystko mnie interesuje” w którym udział wzięły dzieci z punktu przedszkolnego przy ZSO w Ościsłowie oraz z Akademii Małego Smerfa – Niepublicznego Przedszkola w Glinojecku. Gościem specjalnym spotkania była Pani Anna Uszyńska – przedstawiciel wydawnictwa „Omni Modo”, która opowiedziała o przygodach małej niesfornej małpki o imieniu George. Celem zajęć było zachęcenie najmłodszych do odwiedzania biblioteki i aktywnego korzystania z jej zbirów.

 

Ciekawski George to postać stworzona przez amerykańskich pisarzy Margaret i Hansa Rey. Jest to niezwykła ciekawska małpka, która bawi i uczy dzieci od blisko 75 lat. Dzisiaj mieliśmy okazję ją poznać i dowiedzieć się o historii jej powstania. Przedszkolaki w Ościsłowie poznały treść pierwszej książeczki o Ciekawskim Georgu, a następnie przy pomocy prezentacji multimedialnej musiały zgadnąć jakie zwierzę kryje się na obrazku. Dzieci wykonały również kukiełki z kolorowych słomek i ilustracji zwierząt po czym miały za zadanie przedstawić głosy zwierząt jaki prezentują słonie, lwy, wielbłądy a nawet zebra i żyrafa.

W Glinojecku „Małe Smerfy” dowiedziały się, że Ciekawski Geoge był pierwszą małpką w kosmosie, następnie mali astronauci poznawali kosmos i planety układu słonecznego: Merkury - Wenus - Ziemia - Mars - Jowisz - Saturn - Uran - Neptun – Pluton . Po kosmicznej eskapadzie dzieci obejrzały bajkę pod tytułem „Ciekawski George w Bibliotece”. Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal z wizerunkiem Georga oraz zostało sfotografowane w rakiecie.