Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Spotkanie autorskie z Ciechanowskimi bajkopisarzami w MGBP w Glinojeck

DSC 0630 małe

Znani ze swej regionalnej twórczości Waldemar Maziński - rzeźbiarz, poeta, pisarz oraz Rafał Kado- ilustrator książek, 27 marca b.r. gościli w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Glinojecku.

W spotkaniu z odkrywcami dziecięcej wyobraźni uczestniczyły dzieci z klasy III a Szkoły Podstawowej w Glinojecku z wychowawcą klasy Panią Bożeną Więckowską oraz dzieci uczęszczające na zięcia rewalidacji indywidualnej wraz z Panią Anną Dołęgowską. Autorzy zaprezentowali dzieciom bajkę z serii: poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato… „Polska Nasza”. Mali czytelnicy z ogromnym zainteresowaniem poznawali historię Polski przedstawioną bajkowym rymem oraz barwnymi ilustracjami. Pan Rafał Kado zaś, prezentując technikę tworzenia ilustracji, przybliżył uczestnikom spotkania proces powstawania rysunkowych postaci. Uczniowie instruowani przez ilustratora uczyli się rysować orła i muszę przyznać, że choć zadanie nie było łatwe to całkiem nieźle mu sprostali.
Nasi niecodzienni goście to też twórcy bajek m.in. „Dzieci Marcela”, „Przyjaciel Wiatr”, ,,Ciechan”, „Liczydełko” i „Leśni przyjaciele” nad którymi patronat medialny sprawuje Oddział Ciechanowskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich. Pisanie wymaga wyobraźni mówił Pan Waldemar i opowiedział o tym jak zaczęła się jego przygoda z książką oraz o pasji rzeźbienia w drewnie, zachęcał też uczniów do sięgania po polską literaturę. Spotkanie dopełniła muzyczna niespodzianka w postaci znanych utworów ludowych granych na organkach ustnych przez naszego gościa. Dzieci odgadywały tytuły piosenek, a następnie prezentowały swoje talenty wokalne. Ludowa nuta była im znakomicie znana.
Zwieńczeniem tego sympatycznego literackiego spotkania było uzyskanie autografów od autorów.