Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Rodzeństwo w rodzinie

DSC 0676 małeKolejna lekcja biblioterapii odbyła się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Glinojecku 24 kwietnia wraz z uczniami i wychowawcą klasy Panią Bożeną Więckowską oraz Panią Anną Dołęgowską.

W ramach zajęć dzieciom przybliżony został aspekt pojawienia się rodzeństwa w rodzinie. W takiej sytuacji obecnie znajdowała się dwójka uczniów, dla których poruszony temat był cennym źródłem informacji oraz uczył jak radzić sobie z trudnymi emocjami, a także w jaki sposób odnaleźć się w nowej sytuacji siostry lub brata.

Uczniowie nazywali i analizowali stany emocjonalne jakie przeżywali główni bohaterowie opowieści pt. "Tupcio Chrupcio mam rodzeństwo" oraz " Braciszek? Tylko nie to!". Tupcio Chrupcio oraz Nina odczuwali przede wszystkim strach, lęk przed nieznanym, ale także zazdrość oraz złość. Odnosili się również do własnych doświadczeń i obaw. Myślę, że dzięki takim zajęciom problem zazdrości i buntu w przypadku pojawienia się nowego członka rodziny został rozwiązany. Uczestnicy zajęć wykazali się odpowiedzialną postawą opiekuńczości i z ogromnym zapałem brali udział w zajęciach praktycznych obchodzenia się z noworodkiem, tj. zmiana pieluszki, kąpiel i karmienie, a nawet śpiewanie kołysanek.  

Tego typu zajęcia są świetną formą nauki dla młodocianych. Trzecioklasiści doskonale poradzili sobie z podstawowymi obowiązkami każdego rodzica i z pewnością można ich nazwać "doskonałymi opiekunami"- tak samo jak Ninę.