Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Relacja ze spotkania autorskiego

mini5 grudnia 2017 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Glinojecku odbyło się spotkanie autorskie, na którym gościliśmy Izabellę Frączyk – autorkę takich bestselerów jak: „Kobiety z odzysku" czy trylogia Stajni w Pieńkach. To wyjątkowa, niesamowita, pełna zapału do życia i werwy kobieta - kolorowy ptak, który swoimi niesamowitymi monologami trafia prosto w serce, powodując nie tylko niekontrolowany śmiech ale i różne spojrzenia na siebie.

Pisarka jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Przez szereg lat pracowała w różnych korporacjach zajmując się zarządzaniem i organizacją działów sprzedaży. Pasji pisarskiej poświęca się od 2009 r., a wszystko, zaczęło się od niesfornego psa przywiezionego z wakacji, którego perypetie zainspirowały autorkę do napisania książki „Pokręcone losy Klary" wznowione pod tytułem „Szczęście w nieszczęściu". A potem były kolejne tytuły, które również trafiły na listę bestselerów. Dorobek pisarski jest nie mały, liczy 10 książek z których ostatnia „Jedną nogą w niebie" – III tom wspominanej trylogii, miała miejsce całkiem niedawno bo 9 listopada b.r. Ale myli się ten, kto myśli, że napisać książkę to taka prosta sprawa. Pani Iza opowiedziała nam w jaki sposób pracuje nad książkami, tak naprawdę trzeba zacząć od zgłębienia tematu by potem jak najrealniej oddać bohaterów swoim czytelnikom. Nie wyobrażam sobie abym mogła wydać książkę na ilość, dla mnie ważna jest jej jakość – mówiła. Dlatego też pisarka sama angażuje się w pracę w jaką obsadza swoich bohaterów, ażeby dopracować choćby najmniejszy szczegół np. pracując nad nową książką szkoliła się na stacji narciarskiej aby poznać cały proces działalności w niniejszej dziedzinie. Autorka jak sama przyznała lubi podróżować, kocha ludzi, a każde nowe doświadczenie traktuje jako kolejną przygodę, która dostarcza jej inspiracji do pisania. Jej powieści to głównie opowieści o ludzkich relacjach i o życiu, które w każdej minucie potrafi być barwne i zabawne.
W spotkaniu wzięło udział ok. 30 osób w tym Burmistrz Miasta i Gminy Glinojeck – Łukasz Kapczyński. Czas z Panią Izą upłynął bardzo szybko z wielką dozą pozytywnych emocji. Na zakończenie można było kupić książki autorki, poprosić o dedykację i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Trwające ok 1,5 godziny spotkanie prowadziła Urszula Wróblewska – Kierownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Glinojecku.
Zapraszamy do lektury książek Pani Izabelli Frączyk, które dostępne są w naszej bibliotece.