Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Pierwsza wizyta w bibliotece

mini Ic7 lutego 2018 r. Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Glinojecku odwiedzili uczniowie klasy I c Szkoły Podstawowej w Glinojecku. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w tego typu placówce. Głównym celem lekcji było zapoznanie dzieci z biblioteką, księgozbiorem biblioteki i pracą bibliotekarza. Uczniowie mieli możliwość zajrzeć w każdy biblioteczny zakątek i nie omieszkali z tej sposobności skorzystać. Także biblioteczny księgozbiór przestał mieć dla nich jakiekolwiek tajemnice, zaś książki przeznaczone dla najmłodszych czytelników cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Kierownik Biblioteki uświadomiła przyszłym bywalcom placówki jak wielki wpływ na proces poszerzania wiedzy i kształtowania wyobraźni ma regularne sięganie po książki. Spotkanie wzbudziło w dzieciach chęć zapisania się do biblioteki i korzystania z jej bogatych zbiorów.