Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Literackie warsztaty detektywistyczne z Magdą Podbylską

DSC 0756 mini13 marca 2018 r. odbyły się literackie warsztaty detektywistyczne dla dzieci z Magdą Podbylską – odkrywczynią dziecięcej wyobraźni, autorką książek dla dzieci: „Tajemnice zatoki delfinów", „Tajemnice świstkowej polany", „Tajemnice końskiej zagrody" oraz „Wiewiórek i bóbr". Organizatorem spotkań była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Glinojecku wraz z Filią biblioteczną w Ościsłowie.

W spotkaniu w MGBP uczestniczyli uczniowie kl. I c ze Szkoły Podstawowej w Glinojecku oraz uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Woli Młockiej i Malużyna. W Ościsłowie z zajęć skorzystały dzieci z punktu Przedszkolnego, zerówki i klasy I. Łącznie w dwóch spotkaniach udział wzięło 77 dzieci wraz z wychowawcami klas. Uczestników powitała i wprowadziła do zajęć Pani Urszula Wróblewska – Kierownik MGBP w Glinojecku. Następnie, piękne, przygodowe i detektywistyczne historie opowiedziała słuchaczom Pani Magda Podbylska – gość specjalny spotkania.
Pisarka bardzo szybko nawiązała kontakt z dziećmi, które z uwagą słuchały fragmentów książki „Tajemnice końskiej zagrody" i poprzez zabawę odkrywały świat niezwykłych zdarzeń. Dowiedziały się kim jest świadek, podejrzany, oskarżony i przestępca. Mali detektywi dowiedzieli się również wielu ciekawych informacji na temat koni i końskich maści. Następnie pisali własną książkę uzupełniając podany przez autorkę tekst co wcale nie było takie proste. Opowieść po zebraniu w całość okazała się niezwykle zabawna. Ta niecodzienna wizyta autorki była bardzo ciekawa dla naszych małych czytelników. Inspirującym punktem spotkań była zabawa w której uczestnicy musieli za pomocą zmysłu - dotyku rozpoznać, jaki to przedmiot jest schowany w szczelnych tajemniczych woreczkach. Zabawa w detektywistyczną przygodę zainspirowała do twórczego myślenia wszystkich uczestników, a spotkania przebiegły aktywnie w wesołej i miłej atmosferze.
Na koniec Pani Magda obdarowała uczniów autorskimi pamiątkowymi zakładkami, które są niezbędne w czytelniczej podróży małych detektywów.