Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Wizyta przedszkolaków w bibliotece

DSC 0315 miniDnia 21 i 24 maja 2018 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Glinojecku odbyły się łącznie 3 lekcje biblioteczne z 6 grupami dzieci z Miejsko-Gminnego Przedszkola w Glinojecku, w których udział wzięło ok. 140 dzieci wraz z wychowawcami grup: Mądre Sowy, Odkrywcy, Motylki, Tropiciele, Żabki i Leśne Skrzaty. Celem lekcji bibliotecznych było pokazanie dzieciom biblioteki jako miejsca przyjaznego czytelnikom, zapoznanie dzieci z biblioteką oraz zawodem bibliotekarza, propagowanie idei głośnego czytania, promowanie czytania książek i dbania o nie.


Przedszkolaki w czasie wizyty z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Podczas rozmowy chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach z książką i układały prośby książki. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.
Przedszkolaki poznały zasady, jakie obowiązują w bibliotece, dowiedziały się, jak funkcjonuje nasza biblioteka i na czym polega praca bibliotekarza. Dzieci zobaczyły każdy zakątek biblioteki podczas „spaceru" między regałami z książkami.
Przedszkolaki dowiedziały się również jak książki trafiają do biblioteki. Prześledziły całą drogę książki od pisarza do biblioteki, następnie wcieliły się w rolę pisarza i pisały własną opowieść ,a koniec wysłuchały książki pod tytułem „Basia w bibliotece".
Bardzo serdecznie dziękujemy za odwiedziny i współpracę!