Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Gmina Glinojeck czyta "Przedwiośnie" S. Żeromskiego

DSC 0275 małePrzedpołudniem, 27 września w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej w Ościsłowie odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, którego organizatorem była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Glinojecku w partnerstwie z ościsłowską podstawówką, biblioteką glinojeckiego liceum i Urzędem Miasta i Gminy w Glinojecku.

Dwudziestu, związanych z lokalną społecznością lektorów użyczyło swojego głosu powieści Żeromskiego, przytaczając jej najbardziej charakterystyczne fragmenty zgromadzonym na sali uczniom zarówno z Ościsłowa, jak i Glinojecka. Wśród czytających byli przedstawiciele samorządu, dyrektorzy szkół, nauczyciele i wybrani przez nich uczniowie, a także przedstawiciele mediów i świata artystycznego.
Zwieńczeniem wydarzenia była koncert znanego, ciechanowskiego wokalisty - Łukasza Juszkiewicza, który zaprezentował zebranym kilka znanych utworów w nowych aranżach z repertuaru Dżemu, Czesława Niemena oraz Reny Rolskiej.
Fot. Michał Kęsik.