Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

DSC 0100 mini2 kwietnia z okazji Dnia Książki dla Dzieci, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Glinojecku gościła przedszkolaków z Glinojeckiego Przedszkola Akademia Małego Smerfa. Tego dnia odbyły się trzy lekcje biblioteczne dla trzech grup przedszkolnych: 2-3 latków, 3-4 latków, 5-6 latków.


Dzieci zapoznały się z biblioteką, zasadami wypożyczeń i poszanowania książki. Następnie została przybliżona im twórczość duńskiego pisarza Hansa Chrystiana Andersena, ponieważ na cześć jego urodzin w 1967 r. zostało ustanowione przedmiotowe święto. Baśnie autora były małym Smerfom doskonale znane tj. „Brzydkie kaczątko", „Królowa Śniegu", „Dziewczynka z zapałkami", „Calineczka", czy „Mała Syrenka". Dzień ten miał na celu także rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Dlatego też spotkanie propagowało ideę głośnego czytania. Kierownik Biblioteki przeczytała przedszkolakom „Legendę o Smoku Wawelskim" z tekstem Magdaleny Zarębskiej z teatrzyku kamishibai. Tekst legendy do przepięknych kolorowych ilustrowanych kart skupiał na sobie uwagę małych widzów tak, iż opowieść wyodrębniła się z otaczającej rzeczywistości i dzieci chętnie brały udział w dyskusji.
Dziękuję za tak miłą wizytę, sympatycznym Paniom Nauczycielkom z przedszkola, które dokładają wszelkich starań aby ich wychowankowie zdobywali nowe informacje o świecie, rozwijali swoje zainteresowania oraz potrzeby i nawyki czytelnicze.