Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Wielkanocne zajęcia biblioteczno-plastyczne w Ośrodku Wsparcia w Ciechanowie

DSC 0226 minDnia 11 kwietnia b.r. z podopiecznymi Ośrodka Wsparcia w Ciechanowie, pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Glinojecku przeprowadzili zajęcia biblioteczno-plastyczne.
Zajęcia zostały podzielone na dwa równoległe bloki. W pierwszym podczas lekcji biblioterapii uczestnikom zaprezentowany został teatrzyk kamishibai. Przedstawione legendy miały zainspirować uczestników do napisania własnej Legendy o Ciechanowie i stworzenia barwnych ilustracji do opowieści. Prelegentom bardzo spodobał się ten pomysł, z zaciekawieniem oglądali magiczną skrzynkę teatrzyku i bajkowe karty by w przyszłości móc sprostać zadaniu.
W drugim bloku uczestnicy zajęć należący do sekcji plastycznej Ośrodka, zapoznani zostali z techniką decoupage, która pozwala na tworzenie efektownych ozdób z wykorzystaniem papierowych serwetek. Podczas zajęć podopieczni poinstruowani krok po kroku wykonali przepiękne styropianowe jajka, które ozdobią ich Wielkanocne stoły.
Miła atmosfera zajęć towarzyszyła obydwu grupom. Ciepło i empatię można było czerpać garściami w tejże instytucji. Moc podziękowań dla uczestników, pracowników i Kierowniczki Ośrodka – pani Ewy Sarnowskiej za owocną współpracę.