Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Zwyczaje Wielkanocne na Mazowszu

DSC 0259 miniW związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego 12 kwietnia b.r. pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Glinojecku przeprowadzili dwie lekcje biblioteczno-plastyczne z przedszkolakami w AMS w Glinojecku. W zajęciach uczestniczyły 4 grupy dzieci: 3-4 latki oraz 5-6 latki.
     Święta Wielkanocne są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, bardzo radosne na który z wytęsknieniem czekają zarówno dzieci jak i dorośli. Dlatego tak ważne jest by dzieci znały tradycje i zwyczaje wielkanocne. Przedszkolaki z pierwszej grupy wykonały z przygotowanych materiałów plastycznych kartki świąteczne, które w dobie internatu i komputerów niestety nie są już tak popularne jak kiedyś. Następnie wysłuchały lekcji dotyczącej Świąt Wielkanocnych podczas której była mowa o tradycjach Wielkanocnych: pisankach i sposobach ich zdobienia, o wielkanocnym koszyku, czyli święconce i o tradycyjnym oblewaniu wodą w lany poniedziałek. Starsza grupa natomiast otrzymała nieco trudniejsze zadanie. Po części teoretycznej dzieci wykonały przepiękne kolorowe jajka techniką decoupage, dzięki której powstały niezwykłe pisanki.
     Była to dla nas ogromna przyjemność widząc zaangażowanych i uśmiechniętych smerfów, kreatywnie wykonujących swoje prace. Moc podziękowań dla całej załogi pracowniczej przedszkola.