Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

„Poczytajki” marzec/kwiecień 2019

DSC 0189 miniNa przełomie marca i kwietnia Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Glinojecku przeprowadziła akcję czytelniczą „Poczytajki" dla dzieci z teatrzykiem kamishibai. Znanych bajek i legend wysłuchały przedszkolaki z Miejsko-Gminnego Przedszkola w Glinojecku, z Przedszkola Akademii Małego Smerfa oraz ze Szkoły Podstawowej w Ościsłowie z: klasy 0, klasy 1-3 i Punktu przedszkolnego. Zajęcia miały na celu: kształtowanie w dziecku postawy czytelniczej, rozwijanie i utrwalanie zainteresowań oraz potrzeb i nawyków czytelniczych, popularyzację czytelnictwa i wartościowej literatury dla dzieci, utrwalanie potrzeby stałego kontaktu z książką, kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego, dostarczenie nowych informacji o świecie, poznanie nowych słów i pojęć, nabywanie umiejętności porównywania i wnioskowania, rozwijanie wyobraźni.


     W Miejsko-Gminnym Przedszkolu w Glinojecku odbyły się trzy spotkania (22 marca, 26 marca, 2 kwietnia) podczas których dzieci wysłuchały bajki o „Czerwonym Kapturku", „Legendy o Smoku Wawelskim" oraz „Legendy o Skarbniku". W Ościsłowie odbyło się łącznie pięć lekcji bibliotecznych (26 marca oraz 4 kwietnia) oraz trzy lekcje dla przedszkolaków z Akademii Małego Smerfa (2 kwietnia). Podczas zajęć dzieci poznały magiczną skrzynkę kamishibai tzw. papierowy teatr obrazkowy. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), - na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Dzieci były bardzo zainteresowane nową formą czytania bajek, chętnie odpowiadały na pytania i brały udział w dyskusji. W formie dodatkowego zadania chętni uczestnicy zaprojektowali okładkę do wysłuchanych bajek.
     W placówkach przyjęto nas bardzo miło i serdecznie. W maju i w czerwcu pracownicy biblioteki planują cykl kolejnych „Poczytajek" dla dzieci. Mamy nadzieję, że nowe bajki również skupią uwagę dziecięcej publiczności.

Fot. Glinojeck 

Fot. Ościslowo