Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

„Król zwierząt” – spektakl dla dzieci

DSC 0016miniW ramach akcji Tygodnia z Biblioteką 2019, przebiegającego pod hasłem „#biblioteka", 9 maja Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Glinojecku wraz z teatrem „Urwis" z Krakowa odwiedziła Miejsko-Gminne Przedszkole w Glinojecku oraz SP w Ościsłowie. W wykonaniu aktorów, dzieci obejrzały spektakl pt. „Król zwierząt". To bajka z morałem oraz praktyczną mądrością życiową. W królestwie dżungli następują przełomowe zmiany. Dotychczasowy król już nie chce dłużej być władcą. Kto zostanie nowym królem i uratuje dżunglę? Bajka kolorowa, zabawna i interaktywna. Przedstawienie uczy zachowań savoir-vivre oraz przestrzega, że nie powinno się oceniać innych tylko po pozorach.


Podczas dwóch spotkań, spektakl obejrzały przedszkolaki z Glinojecka oraz przedszkolaki i dzieci z klas 0-3 z Ościsłowa, Woli Młockiej i Malużyna. Aktorzy fantastycznie zaangażowali publiczność do wspólnej zabawy, która z dociekliwością Sherlocka Holmesa obserwowała co dzieje się na scenie i żywo reagowała na treść przekazaną w bajce. Dzieci miały okazję pośmiać się z aktorów, naśladować zwierzęta dżungli, wspólnie tańczyć w takt muzyki, a w swojej wyobraźni zrobić sałatkę owocową dla Króla. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Dyrekcji Przedszkola i Szkół dziękujemy za gościnność i umożliwienie spotkań.

Fot. ze spotkania w SP w Ościsłowie, gościnnie: SP w Woli Młockiej i Malużyn

Fot. ze spotkania w Miejsko-Gminnym Przedszkolu w Glinojecku