Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Tydzień Bibliotek - "Rower Walentynki"

DSC 0324miniTydzień Bibliotek w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Glinojecku owocował w spotkania czytelnicze z przedszkolakami. W dniach 13, 14 i 16 maja, bajki pt. „Rower Walentynki" wysłuchały dzieci z Miejsko-Gminnego Przedszkola w Glinojecku ( 7 grup: Motylki, Żabki, Jagódki, Mądre Sowy, Odkrywcy Tropiciele, Leśne Skrzaty). 15 maja podczas 3 spotkań z przygodą podróżniczą bohaterki zapoznały się dzieci z Akademii Małego Smerfa w Glinojecku (5 grup: Ważniaki, Mądrale, Pracusie, Marzyciele, Zgrywusy).


                                      „Świat to książka, a Ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę" – pisze Św. Augustyn.
    Niniejsze słowa będące czytelniczą metaforą, znajdują swoje przesłanie w poruszanej tematyce bajkowej jak i w codziennym życiu. „Rower Walentynki" to opowieść otwarta i aktywizująca. Porusza takie zagadnienia jak zabawa, podróż oraz asertywność. Przedszkolaki zainteresowani przygodą Walentynki aktywnie uczestniczyli w dyskusji, a spotkania przebiegły w wesołej i miłej atmosferze.
      Serdeczne podziękowania dla Dyrekcji i Pedagogów przedszkoli za włączenie się w akcję obchodów Tygodnia Bibliotek.

Fot. Miejsko-Gminne Przedszkole w Glinojecku

Fot. Akademia Małego Smerfa w Glinojecku