Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Wakacje z Biblioteką Publiczną 2019

121miniNa początku sierpnia pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Glinojecku, przygotowali drugą edycję wakacyjnych wydarzeń kulturalnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych pod hasłem „Wakacje z Biblioteką Publiczną".
     W piątkowe popołudnie 1 sierpnia odbyły się obchody 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jakże ważnej daty dla nas. Oddaliśmy hołd tym, którzy walczyli o wolność Stolicy i Ojczyzny. W przedstawienie wspomnień osób, które przeżyły powstanie, zaangażowali się Pani Zofia Kamińska – radna kadencji 2014/2018, Pan Jan Gadomski – strażak, wieloletni Prezes OSP w Glinojecku i pracownicy biblioteki. Pan Artur Wiśniewski – lokalny działacz kulturalny, autor aplikacji „Miejscowy Patriota" wygłosił komentarz odnośnie powstania, przybliżając nam jakże bolesną historię mieszkańców ówczesnej Warszawy oraz traumatyczne losy miasta. Następnie odbył się wzruszający mini koncert piosenki patriotycznej w wykonaniu duetu Pani Ewy Mieszkowskiej i Pana Andrzeja Ładowskiego – glinojeckich solistów i instrumentalistów, przeplatany wierszami recytowanymi przez harcerzy. To wyjątkowe, historyczne wydarzenie uczciło z nami wielu glinojecczan: przedstawiciele władz gminy, harcerze, strażacy i mieszkańcy. W drugiej części spotkania został wyświetlony film "Miasto 44".

Dziękujemy Państwu, że byliście z nami, że nie zawiódł patriotyczny duch wolnej Polski! Podsumuję słowami Pana A. Wiśniewskiego „Cześć i Chwała Bohaterom!"


     Drugi sierpniowy dzień poświęcony był przede wszystkim najmłodszym. W ramach akcji – Całe Miasto Czyta Dzieciom – Poczytajki, dzieci miały okazję w plenerze wysłuchać opowieści pt. „Gdy Pola się zgubi" Gabrieli Rzepeckiej-Weib. Swojego głosu użyczyli zaproszeni goście: Pani Zenona Babicz – sekretarz gminy, Pani Marta Perczyńska – nauczycielka wychowania przedszkolnego w Ościsłowie oraz pracownicy biblioteki: Urszula Wróblewska – kierownik MGBP i Patrycja Kruszewska – bibliotekarz. Liczna grupa małych słuchaczy wraz z rodzicami i opiekunami tworzyła wyjątkową atmosferę imprezy. Moc atrakcji dopełniły wspólne zabawy. W ten sposób poznane zasady dla zagubialiskich na przykładzie głównej bohaterki, mamy nadzieję, że pozwolą dzieciom czuć się bezpiecznie w każdej trudnej sytuacji i szybko się odnaleźć.
     Kolejne wydarzenia organizowane przez MGBP odbędą się już jesienią! Zapraszamy wszystkich do udziału i śledzenia informacji na stronie internetowej biblioteki www.mgbpglinojeck.pl bądź na naszym profilu facebookowym.

Fot. Godzina W - 2019

Fot. Poczytajki 2019 w plenerze