Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Na spotkaniu autorskim z Izabellą Frączyk w Ościsłowie

13 miniW sobotę 14 września odbyło się spotkanie autorskie z krakowską pisarką Izabellą Frączyk w Domu Kultury w Ościsłowie. Było to pierwsze takie wydarzenie w tej miejscowości, dlatego też serdecznie dziękujemy Pani Bożenie Banasiak – radnej i sołtys Ościsłowa za gościnność. Zarówno autorka jak i pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Glinojecku zostaliśmy przyjęci z ogromną życzliwością.


     Uczestnicy przybyli na spotkanie mieli okazję poznać autorkę osobiście, porozmawiać z nią, zakupić książkę z dedykacją oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Jak się okazało Pani Izabella to osoba szalenie miła, ze świetnym poczuciem humoru i dystansem do siebie. Bardzo ciekawie odpowiadała na wszystkie, padające pytania na temat swojej pracy, czy doświadczenia zawodowego, opowiedziała także o początkach swojego pisarstwa, o swoich powieściach i bohaterkach książek. Dowiedzieliśmy się, skąd autorka czerpie pomysły na pisanie oraz jak przygotowuje się merytorycznie do danego tematu. Okazuje się, że z pisaniem książek nie jest tak wcale łatwo, nie wystarczy wena twórcza i lekkie pióro, ale także potrzebna jest wiedza merytoryczna, by przekazać czytelnikowi prawdziwe informacje o poruszanym temacie. I tak aby sprostać wyzwaniu najnowszej powieści „ Spełniony sen" Pani Iza zatrudniła się na jakiś czas na stacji benzynowej, gdzie została ochrzczona „Pisarką gotową na wszystko". Książka swoją premierę będzie miała już niebawem - 1 października.
Pisarka uchyliła nam też rąbka tajemnicy o niespodziance jaką szykuje dla swoich fanów z początkiem nowego roku. Ukaże się drugi tom powieści „Wszystko nie tak" z podwójnym zakończeniem. Jest to pierwsza na rynku wydawniczym taka abstrakcja.
     Sądzę, że pomysłom i oryginalności pisarki nie ma końca, więc nie dziwię się, że książki Izabelli Frączyk są tak chętnie czytane przez rzesze czytelników, podkreśliła prowadząca spotkanie Urszula Wróblewska – Kierownik Biblioteki.