Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Narodowe Czytanie ośmiu Nowel Polskich

36miniW piątek 20 września 2019 r. w Szkole Podstawowej w Woli Młockiej odbyła się ósma edycja Narodowego Czytania w gminie Glinojeck. Organizatorem imprezy była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Glinojecku w partnerstwie ze Szkołą Podstawą w Woli Młockiej.
     Idea samej akcji po raz kolejny udowodniła, że piękno polskiej literatury ma moc, aby jednoczyć i zespalać wokół wspólnych celów i wspólnych wartości. Szesnastu, związanych z lokalną oraz powiatową społecznością lektorów użyczyło swojego głosu w ogólnopolskiej, społecznej akcji czytelniczej, podczas czytania fragmentów ośmiu nowel polskich, tegorocznych lektur Narodowego Czytania. Wśród czytających byli:


- przedstawiciele samorządu: Burmistrz Miasta i Gminy Glinojeck – Łukasz Kapczyński oraz Zenona Babicz – Sekretarz Gminy oraz Radna Powiatowa;
- radni gminy: Anita Pniewska oraz Zofia Kamińska (radna kadencji 2014-2018);
- duchowny: ks. Proboszcz Parafii Malużyn Krzysztof Kozłowski;
- dyrektorzy placówek kulturalnych i oświatowych: Wiesława Tybuchowska – Dyrektor Biblioteki Powiatowej w Ciechanowie, Anna Radziejewicz – Dyrektor SP w Ościsłowie;
- nauczyciele: Agnieszka Czaplicka – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego w SP w Woli Młockiej, Olga Giranowska –nauczycielka j. polskiego w SP w Woli Młockiej, Agnieszka Krupińska nauczycielka j. angielskiego w SP w Woli Młockiej, Elżbieta Niszczota – nauczycielka j. polskiego i prowadząca bibliotekę szkolną w SP w Ościsłowie;
- pracownik kulturalny PBP w Ciechanowie: Małgorzata Żdanowska;
- uczniowie: Majka Trzęsiel – uczennica LO w Glinojecku oraz tegoroczni Mistrzowie pięknego czytania ze SP w Ościsłowie: Maja Lewandowska, Jakub Karpiński i Maciej Zmysłowski.
     Wydarzenie prowadziła Urszula Wróblewska – Kierownik MGBP w Glinojecku. Czytanie uświetnił recital Wojtka Gęsickiego - znanego ciechanowskiego barda, podczas którego kompozytor podbił serca publiczności swoim śpiewem a także nietuzinkowym poczuciem humoru. Z wykonawcą bawiła się cała widownia, zarówno młodzież jak i dorośli, zupełnie zostały zatarte granice między widzem a sceną. W tym dniu każdy także mógł uzyskać pamiątkową pieczęć, prosto z Kancelarii Prezydenta RP.
     Składamy serdeczne podziękowania dla Pani Małgorzaty Sobolewskiej – Dyrektor SP w Woli Młockiej za współpracę oraz wszystkich czytających i wszystkich, którzy zaszczycili nas swoją obecnością podczas wydarzenia.