Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Spotkanie z Tadeuszem Chudeckim

DSCN2227W Piątek 12 kwietnia 2013 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Glinojecku przeprowadziła dwa spotkania autorskie z Tadeuszem Chudeckim – aktorem filmowym, teatralnym i podróżnikiem dla uczniów uczęszczających do Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Glinojecku, w Ościsłowie oraz Woli Młockiej. Pierwsze spotkanie rozpoczęło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Ościsłowie.
Zaproszony przez Bibliotekę gość gra w teatrze, filmach (m.in. M jak miłość i Wszystko przed nami), podróżuje, pisze przewodniki. Jak sam twierdzi, jest wolnym strzelcem, czyli nie jest związany kontraktem z żadnym teatrem, dlatego łatwiej mu znaleźć wolny czas by podróżować. W każdej wolnej chwili przemierza Stary Kontynent w poszukiwaniu niezwykłych miejsc (obecnie zwiedził 98 krajów świata). Odwiedził już mnóstwo znanych i mniej znanych zakątków Europy i jak sam twierdzi, wcale nie trzeba być milionerem aby tego dokonać. W książkach w barwny sposób przedstawia wybrane kraje naszego kontynentu. Prelekcji towarzyszyła prezentacja multimedialna, ukazująca zdjęcia z różnych zakątków świata. Opowieści o różnych miejscach, krajach, prowadzący przeplatał licznymi anegdotami z podróży. O swoich wojażach opowiadał z wielką przyjemnością, zachęcając uczestników do podróżowania. Poza tym Tadeusz Chudecki to prawdziwy poliglota, o czym mogliśmy się przekonać podczas spotkań na których deklarował biegłą znajomość jedenastu języków. Uważa, że praktyka daje lepsze efekty niż drogie kursy językowe. Zaznacza, że podróże to najlepszy sposób na naukę języka.
Pan Tadeusz to sympatyczny i ciepły człowiek cechujący się dużym poczuciem humoru, podczas spotkania zachęcał do dyskusji, przekazywał również młodzieży wartości edukacyjne i wychowawcze. Bardzo szybko zdobył sympatię publiczności. Na koniec każdy z uczestników mógł kupić książki Tadeusza Chudeckiego i otrzymać dedykację autora lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Tym spotkaniem autorskim Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna rozpoczęła obchody Światowego Dnia Książki, Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek w b.r.

Zdjęcia ze spotkań autorskich można obejrzeć w galerii.

 

MGBP Glinojeck:

 

Fiflia Biblioteczna w Ościsłowie