Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

logo BN 120

logo instytut 120

BP 120

logo MKWCZ 120

legimi 120

logo BW 120

 

Ferie z Biblioteką Publiczną 2020

17miniPodczas tegorocznych ferii z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Glinojecku i jej filiami w dniach 11, 12, 13, 14 i 21 lutego 2020 r. odbyły się warsztaty przestrzenne 3 D. Z niniejszym projektem gościliśmy w Szkole Podstawowej w Ościsłowie oraz w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym "PROMYK" w Glinojecku. Podczas zajęć dzieci zapoznane zostały z techniką tworzenia obrazków 2D i 3D za pomocą specjalnych piór. Celem zajęć było kształtowanie myślenia przestrzennego.


  Pióro do drukowania 3D to urządzenie, którym można rysować na niemalże dowolnych powierzchniach a nawet w powietrzu. Pióro do drukowania wykorzystuje tworzywo termoplastyczne potocznie zwane filamentem, a rysowanie polega na wytłaczaniu podgrzanego plastiku, który po przejściu przez dyszę szybko stygnie i krzepnie. Pióro działa podobnie do drukarek 3D, ale pozwala ćwiczyć użytkownikom tworzenie własnych trójwymiarowych kształtów.

  Na początku zajęć uczestnicy zapoznani zostali ze sprzętem, dowiedzieli się jak wyglądają i działają pióra 3D, oraz na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie rysowania. Następnie wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. Część dzieci korzystała z szablonów, a część tworzyła własne inspirujące projekty. Powstało wiele ciekawych trójwymiarowych prac.
  Dziękujemy bardzo za owocną współpracę Pani Annie Radziejewicz – Dyrektor SP w Ościsłowie oraz pedagogom Pani Marcie Perczyńskiej i Izabeli Dobrzyńskiej. Serdeczne podziękowania kierujemy także do Pani Doroty Kraśniewskiej – wychowawcy Środowiskowego Ogniska Wychowawczego "PROMYK" w Glinojecku.