Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Święto seniorów w Glinojecku

IMG 5662 kopia1   1 października obchodzony jest, ustanowiony w 1990 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Święto ma z jednej strony uświadamiać, że jesień życia może być pięknym, aktywnym, satysfakcjonującym okresem w życiu człowieka, a z drugiej uwrażliwiać na problemy, z jakimi często borykają się osoby starsze.

 

         Takie święto to doskonały powód, aby przypomnieć sobie o najstarszych członkach naszej społeczności. Z tej właśnie okazji 16 października 2013 r. zostało zorganizowane spotkanie przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Glinojecku oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Glinojecku dla członków lokalnego Klubu Seniora oraz Związku Emerytów i Rencistów. W spotkaniu uczestniczyły również osoby starsze nigdzie nie zrzeszone. Na wspólnym świętowaniu łącznie gościliśmy ponad 80 osób pragnących spędzić kilka przyjemnych chwil w towarzystwie swych rówieśników i znajomych.

          W pierwszej części spotkania przybyłych gości, z ciepłym humorem bawił kabaret „Babeczki Podlaskie” z Białegostoku. Ta dawka "śmiechoterapii" okazała się rewelacyjną receptą na zmartwienia oraz smutki wieku emerytalnego i wprowadziła gości w dobry nastrój.

           W drugiej części spotkania zadbaliśmy o sprawność ruchową uczestników imprezy. W takt melodii granych przez miejscowy zespół, tak sprawnie poruszały się ręce, nogi, głowa i tułów, że trudno było dopatrzyć się oznak upływu czasu u  naszych Seniorów. Nie jedna młoda panna mogłaby pozazdrościć seniorkom wigoru i umiejętności tanecznych. Ruch, śmiech, śpiew i taniec – to najlepsza terapia dla ludzi w każdym wieku. Wszyscy bawili się świetnie do późnych godzin nocnych.

 

 

Raz jeszcze: Kochani Seniorzy, wszystkiego najlepszego, żyjcie w zdrowiu jak najdłużej i cieszcie się wszystkim, co życie niesie, niech Wasze dni będą pogodne i słoneczne, a radość zawsze niech wypełnia Wasze serca!!
Sto lat!!!

 

                                                         Życzy Kierownik i Pracownicy

 

                                                         Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Glinojecku