Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Bezpieczne ferie

P10205841117 lutego rozpoczęły się ferie zimowe w województwie mazowieckim. W związku z tym Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Glinojecku oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Glinojecku zorganizowały cykl spotkań dla przedszkolaków z Miejsko-Gminnego Przedszkola Publicznego w Glinojecku oraz dla dzieci z Świetlicy Socjoterapeutycznej "PROMYK".

 Spotkania miały na celu zapoznanie się dzieci z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Podczas wizyty strażaków dzieci mogły na własnym przykładzie przeprowadzić podstawowe czynności w przypadku zasłabnięcia, utraty przytomności czy choćby zatrzymania akcji serca. Miały również okazję zobaczyć wyposażenie samochodu ratowniczo-gaśniczego będącego na stanie OSP Glinojeck. Na koniec każdy z uczestników mógł zadać pytania do strażaków związane z tematyką spotkań.