Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Wieczorynki kiedyś i dziś

Przedszkolaki- małeMiejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Glinojecku przez dwa tygodnie prowadziła cykl spotkań dla dzieci z Miejsko-Gminnego Przedszkola Publicznego oraz Akademii Małego Smerfa w Glinojecku. Tematem lekcji były "Wieczorynki kiedyś i dziś". Spotkania były przeprowadzone z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej. Przedszkolaki dowiedziały się m. in. jak kiedyś wyglądały bajki, jak zmieniały się wraz z upływem czasu oraz miały możliwość zobaczenia pierwszej wieczorynki- "Jacek i Agatka".

 

Pokaz bajek rozpoczął się od przedstawienia krótkiej historii wieczorynek, począwszy od metamorfozy wizualnej i graficznej, a także zmiany godzin i programów transmisji, przez pogawędkę dzieci i bibliotekarza na temat ulubionych bajek oglądanych przez przedszkolaków.Każdy z nich miał możliwość wypowiedzenia się na temat swojej ulubionej wieczorynki. Kolejnym etapem lekcji była prezentacja poszczególnych dobranocek emitowanych na kanale TVP 1. Podczas pokazu dziecom rozdano książki do prezentowanych bajek. Następnie przedszkolaki odgadywały znane wieczorynki oraz wymieniały postacie w nich występuujące. Na koniec miały możliwość obejrzenia humorystycznej bajki "Wilk i zając".

Dzieci były bardzo aktywne podczas lekcji, odpowiadały na pytania, czynnie brały udział w dyskusji. Największe emocje i euforię wśród dzieci wzbudziła bajka prezentowana na koniec spotkania- "Wilk i zając". Przedszkolaki bez problemu odgadły morał zaprezentowany w bajce.