Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

"Eko-czytanie"; "Bajki dawniej i dziś"

img 4263 małe20 sierpnia w lokalu Miejko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Glinojecku zostały przeprowadzone warsztaty dla dzieci w ramach Dni z Kulturą. Zajęcia odbywały się pod hasłem "Uczy, bawi, wychowuje..." i podzielone były na dwa bloki tematyczne: "Eko-czytanie" oraz "Bajki dawniej i dziś".

 

W pierwszej części spotkania warsztaty poprowadziła przedstawicielka UMiG p. Mariola Wieńska, insp. ds. wdrażania gospodarki odpadami komunalnymi. Przedstawiła ona uczestnikom spotkania, jak ważna jest segregacja odpadów oraz śmieci, a także recykling. Dzieci otrzymały również materiały pomocnicze propagujące ochronę środowiska oraz zostały zaproszone do odwiedzin w urzędzie, z czego natychmiast skorzystały po zajęciach wraz z opiekunami. Oprócz pogawędki na temat ochrony środowiska, dzieci miały możliwość wysłuchania znanych wierszy poezji dziecięcej prezentownych przez pracowników zaprzyjaźnionych placówek oraz naszych wiernych czytelników. Czytaliśmy "Kaczkę Sprzątaczkę", "Pawła i Gawła" oraz wiele innych ekologicznych utworów, z których wywodził się jeden morał- dbanie o Ziemię i nie zaśmiecanie naszej planety to obowiązek każdego jej mieszkańca.

W drugiej części spotkania przenieśliśmy się w świat bajek i wieczorynek. Pokazaliśmy dzieciom jak zmieniały się bajki na przestarzeni ostatnich 60-ciu lat. Ku naszemu zdziwieniu dzieci świetnie orientowały się w większości bajek i bez problemu odgadywały zagadki, które były dla nich przygotowane. Znana im była pierwsza dobranocka, a mianowicie "Jacek i Agatka", a także "Zaczarowany ołówek", "Miś Uszatek", czy "Sąsiedzi", a także wiele innych bajek.

Po wspólnej edukacji i bajkowych odgadywankach dzieci zajęły się układaniem puzzili, a także kolorowaniem bajkowych postaci. Na koniec każdy z uczestników wylosował z magicznej bajkowej torebki drobny upominek.