Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Książka najlepszy przyjaciel człowieka

P1050087 małe20 lutego w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Glinojecku odbyła się lekcja biblioteczna pt. "Książka najlepszy przyjaciel człowieka" z dziećmi z Miejsko-Gminnego Przedszkola Publicznego w Glinojecku. Lekcja była przeprowadzona za pomocą prezentacji multimedialnej. 

 

Najmłodsi czytelnicy zapoznali się z biblioteką. Tematem spotkania była "Książka najlepszy przyjaciel człowieka". Lekcja miała na celu przedstawienie dzieciom elementów budowy książki (okładki, karty tytułowej, wkładu: materiały wprowadzające, tekst główny, materiały uzupełniające tekst główny, materiały promocyjne i informacyjne), oswojenie dzieci z pomieszczeniem bibliotecznym, zwrócenie uwagi na właściwe zachowanie się w bibliotece, zapoznanie z podstawowymi zasadami poszanowania książek, rozbudzenie ciekawości tekstem literackim, zachęcanie do wypowiedzi powiązanych z książką oraz zaprezentowanie karty książki, karty czytelnika, karty wypożyczeń, numerycznego rejestru czytelników biblioteki, rejestru wypożyczonych czasopism, rejestru udzielonych informacji, a także katalogu online. Następnie dzieci obejrzały krótki spot promocyjny pt. "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o bibliotece".

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w lekcji, odpowiadały na pytania, czynnie brały udział w dyskusji. Największe emocje i euforię wśród przedszkolaków wzbudził katalog online, dzięki któremu dzieci mogły znaleźć swoje ulubione książki dostępne w bibliotece, a także oglądanie książek znajdujących się na półkach biblioteki. 

Na koniec lekcji każde dziecko otrzymało rysunek do pokolorowania.