Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Lekcja biblioteczna z klasą II

P1050103 małe24 i 26 lutego w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Glinojecku odbyła się lekcja biblioteczna z uczniami klas II Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Glinojecku. Lekcja była przeprowadzona za pomocą prezentacji multimedialnej. 

 

Tematem spotkania był katalog centralny oraz Mazowiecki System Informacji Bibliotecznej. Lekcja miała na celu zaprezentowanie katalogu online oraz Mazowieckiego Systemu Informacji Bibliotecznej. Dzieci dowiedziały się czym różni się katalog online od Mazowieckiego Systemu Informacji Bibliotecznej. Lekcja miała również na celu promocję nowoczesnego centrum informacji jakim jest niewątpliwie msib, którego głównym celem jest połączenie systemów bibliotecznych obsługujących podstawowe zadania bibliotek z systemem portalowym. Poza tym uczniom klas II zostały zaprezentowane podstawowe zasady korzystania z msib oraz katalogu online.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w lekcji, odpowiadały na pytania, czynnie brały udział w dyskusji. Największe emocje i euforię wzbudził katalog online, dzięki któremu dzieci mogły znaleźć swoje ulubione książki dostępne w bibliotece. 

Na koniec lekcji każde dziecko mogło samodzielnie spróbować własnych sił w wyszukiwaniu książek za pomocą katalogu online oraz Mazowieckiemu Systemowi Informacji Bibliotecznej.