Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Z cyklu jesiennych zajęć plastycznych

DSC02204miniW dniach 2, 3 i 9 października 2019 roku odbywały się jesienne zajęcia plastyczne, w których udział wzięło łącznie 41 uczniów i przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Ościsłowie.
Właśnie panuje jesień przepiękna pora roku. Jesienne prace plastyczne są bogate w kolory i faktury. W ramach jesiennych warsztatów plastycznych wykonaliśmy sówki w klasie II i punkcie przedszkolnym natomiast w klasie III stworzyliśmy urocze jeżyki. Zarówno sowy i jeże prezentują się wspaniale tworząc jesienny klimat w klasach.
Dziękujemy za udział w zajęciach niedługo wracamy z nowymi pomysłami.

Czytaj więcej: Z cyklu jesiennych zajęć plastycznych

Papierowe dynie

DSC02172mini200Dnia 8.10.2019 spotkaliśmy się z klasą I SP z Ościsłowa na kolejnych zajęciach plastycznych. Tym razem uczniowie wykonali papierowe dynie. W zajęciach udział wzięło 12 uczniów.
Dynie nierozerwalnie kojarzą nam się z jesienią. Doskonale sprawdzają się jako dekoracje domów czy mieszkań, ze względu na piękny pomarańczowy kolor. Wspólnie z klasą pierwszą postanowiliśmy więc wykonać papierowe dynie. Po krótkim objaśnieniu uczniowie ochoczo zabrali się do pracy. Wykonali cudne dynie, które ozdabiają ich salę.

Czytaj więcej: Papierowe dynie

Poznajemy Bibliotekę

DSC02084miniBiblioteki publiczne to instytucje kultury, których zadaniem jest zaspakajanie potrzeb czytelniczych, informacyjnych i kulturalnych w swoim środowisku. Dlatego 1 października 2019 roku zorganizowana została lekcja biblioteczna dla dzieci z punktu przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Ościsłowie. W lekcji udział wzięło 10 uczniów i wychowawczyni.

Czytaj więcej: Poznajemy Bibliotekę