Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

logo BN 120

logo instytut 120

BP 120

logo MKWCZ 120

legimi 120

logo BW 120

 

Dzień Babci i Dziadka

DSC03089 miniW Dniu Babci i Dziadka składamy wszystkim seniorom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i pociechy z wnuków.
21 stycznia odbyły się zajęcia edukacyjno-plastyczne dla przedszkolaków z punktu przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Ościsłowie. W zajęciach udział wzięło 11 dzieci.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka

Boże Narodzenie w naszych domach

DSC02804miniJuż za kilka dni będziemy obchodzić Boże Narodzenie, niezaprzeczalnie jedne z najpiękniejszych świąt na, które z niecierpliwością czekają dzieci i dorośli. Tradycyjnie spotkaliśmy się więc z przedszkolakami w filii bibliotecznej w Ościsłowie by porozmawiać na temat świąt i omówić związane z nimi tradycje. W lekcji udział wzięło 10 przedszkolaków wraz wychowawczynią.

Czytaj więcej: Boże Narodzenie w naszych domach

Poczytajki - czyli spotkanie z teatrzykiem kamishibai

DSC02512miniNa przełomie listopada i grudnia Filia Biblioteczna w Ościsłowie zaaranżowała szereg spotkań z teatrzykiem kamishibai dla przedszkolaków i uczniów ze szkoły Podstawowej w Ościsłowie. W trakcie 11 spotkań, w których udział wzięło 112 uczestników. Celem zajęć w tej alternatywnej formie czytania było pobudzenie wyobraźni dzieci. Młodzi widzowie wysłuchali znanych legend i bajek.

Czytaj więcej: Poczytajki - czyli spotkanie z teatrzykiem kamishibai

Bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne

DSC02408 miniNa przełomie listopada i grudnia Filia Biblioteczna w Ościsłowie w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową w Ościsłowie zorganizowała szereg zajęć plastycznych, których motywem przewodnim były ozdoby bożonarodzeniowe. W sumie odbyło się 8 spotkań, w których udział wzięło 91 uczniów i przedszkolaków: z punktu przedszkolnego, zerówki, i klas I-III wraz z wychowawcami. Celem naszych zajęć było rozbudzenie kreatywności i wyobraźni wśród uczestników.

Czytaj więcej: Bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne