Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Zimą dokarmiamy ptaki

MINI PTAKIDnia 10.01.2018 roku w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie odbyła się lekcja biblioteczna z grupą przedszkolną ze Szkoły Podstawowej w Ościsłowie. W lekcji udział wzięło 14 dzieci wraz z paniami Martą Perczyńską i Dominiką Jasińską. Tematem lekcji było dokarmianie ptaków zimą.
Dokarmianie ptaków, szczególnie zimą, jest jedną z najbardziej rozpowszechnianych form ochrony ptaków. Dzieciom sprawia ogromną radość, kiedy mogą wrzucić do karmnika różne ziarenka, chleb pokrojony w kosteczkę czy zawiesić na gałązce słoninkę dla sikorek. Zima to trudny czas dla ptaków. Trudno znaleźć im pożywienie, gdy wszystko zasypał śnieg. Dlatego, aby pomóc im w przetrwaniu zimy można je dokarmiać. Ale kiedy zacząć?

Czytaj więcej: Zimą dokarmiamy ptaki

Wiklinowy Renifer

miniDnia 14.12.2017 roku w ramach współpracy między Filią Biblioteczną w Ościsłowie a Biblioteką Szkolną w Ościsłowie odbyły się zajęcia rękodzielnicze z wikliny papierowej z klasą VII ze Szkoły Podstawowej Ościsłowie. W zajęciach udział wzięło 11 uczniów wraz z panią Elżbietą Niszczotą wychowawcą klasy VII, bibliotekarzem szkolnym i nauczycielem języka polskiego.

Czytaj więcej: Wiklinowy Renifer

Dzień Pluszowego Misia i 60 lat Uszatka

małe1W dniach 21.11 i 22.11 w filii bibliotecznej w Ościsłowie odbyła się lekcja biblioteczna z dziećmi z zerówki i punktu przedszkolnego ze szkoły podstawowej w Ościsłowie. W lekcji łącznie udział wzięło 23 przedszkolaków. Tematem lekcji był Dzień Pluszowego Misia, który y przypada na dzień 25 listopada. To już czwarte spotkanie z misiami w bibliotece. Głównym bohaterem zajęć był Miś Uszatek, który w 2017 roku obchodzi 60 urodziny.

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia i 60 lat Uszatka

Spotkanie z Mikołajem

małeDnia 07.12. 2017 w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie odbyła się lekcja biblioteczna z dziećmi z punktu przedszkolnego przy szkole podstawowej w Ościsłowie. W zajęciach udział wzięło 17 przedszkolaków wraz z paniami Martą Perczyńską i Dominiką Jasińską. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom postaci Świętego Mikołaja i poznanie zwyczajów mikołajkowych w innych krajach. W postać świętego Mikołaja wcielił się Kacper Śmigielski uczeń II klasy gimnazjum z SP w Ościsłowie.

Czytaj więcej: Spotkanie z Mikołajem

Cykl hydrologiczny

111Dnia 15 listopada 2017 roku w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie odbyła się lekcja biblioteczna z dziećmi z punktu przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Ościsłowie. W lekcji udział wzięło 15 przedszkolaków wraz z paniami Martą Perczyńską i Dominiką Jasińską. Tematem zajęć był cykl hydrologiczny czyli obieg wody w przyrodzie.

Czytaj więcej: Cykl hydrologiczny