Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

SAM 3589 małeDnia 23.04.2015 roku w całej Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W związku z tym w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie odbyła się lekcja biblioteczna z klasą "0" z ZSO w Ościsłowie. W lekcji udział wzięło 15 dzieci wraz z panią Iwoną Bierzuńską.

 

Celem lekcji było zapoznanie dzieci z biblioteką, książkami i ich budową. Na wstępie dzieci zostały oprowadzone po pomieszczeniach biblioteki i zapoznane z księgozbiorem, kartami czytelnika oraz książki, rejestrem czytelników, a także rejestrem udzielonych informacji. Następnie dzieci przeszły do jednego z pomieszczeń biblioteki, w którym zajęliśmy się poznaniem budowy książki. Po kolei omawialiśmy poszczególne elementy książki, m. in. takie jak obwoluta, okładka, kapitałka, wyklejka, blok i grzbiet książki czy karta tytułowa i spis treści. Następnie za pomocą przykładów omówiliśmy podstawowe różnice w wyglądzie książek. Wyjaśnialiśmy również wspólnie definicję praw autorskich.

Dzieci przez cały czas brały czynny udział w zajęciach. Na koniec spotkania przedszkolaki dostały obrazki do pokolorowania i zostały zachęcone do ponownych odwiedzin biblioteki.