Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Segregujemy śmieci

SAM 3636 małe28 kwietnia 2015 roku w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie miała miejsce lekcja biblioteczna z grupą przedszkolaków z ZSO w Ościsłowie. Tematem przewodnim lekcji była ekologia i segregowanie odpadów. W lekcji wzięło udział 13 dzieci wraz z panią Martą Perczyńską i panią Emilią Mikołajczak.

 

Celem dzisiejszej lekcji było pokazanie dzieciom jak ważna w naszym życiu jest ekologia i związana z nią segregacja oraz recykling odpadów. Na początku naszego spotkania wyjaśniliśmy sobie pojęcie ekologii oraz recyklingu. Większość uwagi poświęciliśmy segregacji odpadów. Mówiliśmy jak prawidłowo należy sortować odpady oraz jakie kolory są podporządkowane poszczególnym grupom odpadów. Rozmawialiśmy także o czasie rozkładu odpadów na wybranych przykładach. Następnie dzieci miały do wykonania kilka zadań związanych z tematyką lekcji bibliotecznej. Po pierwsze przedszkolaki musiały prawidłowo rozlokować obrazki przedstawiające odpady, przyklejając je do przygotowanej tablicy. Potem po przejściu z biblioteki do koszy na śmieci, dzieci musiały rozdzielić odpady do poszczególnych pojemników- wiedząc, gdzie jest papier, szkoło czy plastik. Z dwoma zadaniami dzieci świetnie sobie poradziły.

Po powrocie do sali przedszkolnej maluchy zostały mianowane "przyjaciółmi natury".