Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Zwierzęta w gospodarstwie

SAM 3647 małe05.05.2015 roku w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie miała miejsce lekcja biblioteczna z grupą dzieci z punktu przedszkolnego z ZSO w Ościsłowie. W lekcji udział wzięło 14 dzieci w wieku 3-5 la wraz z panią Martą Perczyńską i panią Emilią Mikołajczak.

 

Lekcja miała na celu przedstawienie dzieciom zwierząt zamieszkujących gospodarstwo. Na samym początku wyjaśnialiśmy pojęcie gospodarstwo oraz rolnik. Następnie omówiliśmy zwierzęta w gospodarstwie m. in. takie jak krowa, koń, owca, koza, świnia, a także kura, kaczka, gęś oraz indyk. Mówiliśmy również jak nazywają się dzieci zwierząt, a jak ich rodzice. Rozmawialiśmy także w jakim celu są hodowane poszczególne zwierzęta oraz jaką role w gospodarstwie pełni pies czy kot lub koń. 

Na koniec spotkania dzieci miały za zadanie rozpoznać głosy wcześniej omawianych zwierząt. Przedszkolaki doskonale poradziły sobie z zadaniem. W nagrodę każde dziecko otrzymało obrazek do pokolorowania.