Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Przedszkolaki poznają bibliotekę

SAM 4151 małeDnia 19.10.2015 roku w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie odbyła się lekcja biblioteczna z grupą dzieci z punktu przedszkolnego w ZSO w Ościsłowie. W lekcji udział wzięło 11 dzieci w wieku 3-4 lata wraz z Paniami Martą Perczyńską i Agnieszką Lewandowską.

Lekcja miała na celu zapoznanie dzieci z biblioteką. Niektóre maluchy po raz pierwszy miały okazje zobaczyć bibliotekę. Przedszkolaki zostały oprowadzone po pomieszczeniach biblioteki oraz zapoznane z księgozbiorem. Dzieci dowiedziały się jak wygląda katalog książek i do czego służy, czym jest rejestr czytelników, a także jak wyglądają i do czego służą karty czytelnika i karta książki. Przedszkolaki poznały także zasady obowiązujące w bibliotece, m. in. ile książek mogą wypożyczyć i na jak długo. Dowiedziały się również jak należy postępować z książkami aby nie zostały zniszczone i jaka grozi kara za przetrzymanie książek.

Dzieci czynnie brały udział w lekcji i zadawały pytania, dowiedziały się również jak należy zachowywać się w bibliotece, na koniec spotkania wyraziły chęć uczestnictwa w kolejnej lekcji bibliotecznej poświęconej jesieni w lesie i pracy leśniczego. Przedszkolaki zostały zachęcone do odwiedzenia biblioteki wraz z rodzicami.