Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Jesień w lesie

DSC 0001 małeDnia 20.10.2015 roku w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie odbyły się zajęcia poświęcone jesieni w lesie i pracy leśniczego. W zajęciach udział brała grupa dzieci z punktu przedszkolnego w ZSO w Ościsłowie w wieku 3-4 lat wraz z wychowawcą grupy Panią Martą Perczyńską. Gościem specjalnym był Pan Gwidon Ząbczyk- Leśniczy Leśnictwa Luszewo. Organizatorami zajęć była Pani Urszula Wróblewska- Kierownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Glinojecku oraz Pani Patrycja Kruszewska- Bibliotekarz Filii.

Po przywitaniu dzieci, Pan Leśniczy opowiedział o zmianach w przyrodzie, jakie możemy zaobserwować wraz z nadejściem jesieni, tj. zmiana koloru liści na drzewach, o darach jesieni jakie można znaleźć w lesie np. grzyby czy orzechy. Opowiadał również, jak poszczególne zwierzęta w czasie jesieni przygotowują się do zimy, które z nich zapadają w sen zimowy, a także jakie zwierzęta występują w naszych lasach tj. borsuki, dziki, nietoperze i wiewiórki. Dzieci z uwagą słuchały Pana Leśniczego i zadawały pytania, wiele dowiedziały się o pracy leśniczego i zajęciach z nią związanych np. o corocznym sprzątaniu budek lęgowych dla ptaków, jak również o gromadzeniu zapasów na zimę dla leśnych zwierząt.

Na koniec zajęć Pan Leśniczy  nauczył dzieci pozdrowienia, którym witają i żegnają się leśnicy, czyli "darzbór". W nagrodę za grzeczność i czynny udział w zajęciach dzieci otrzymały słodki upominek i jesienne obrazki do pokolorowania.