Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

MISIE PO RAZ DRUGI W FILII BIBLIOTECZNEJ W OŚCISŁOWIE

SAM 4204 małeDnia 26.11.2015 roku odbyła się lekcja biblioteczna z grupą przedszkolaków z ZSO w Ościsłowie. Tematem zajęć był Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada na dzień 25 listopada. W Polsce obchodzony jest od 2002 roku. W lekcji wzięło udział 13 dzieci w wieku 3-4 lata wraz paniami Martą Perczyńską i Agnieszką Lewandowską. Nie zabrakło oczywiście też pluszaków, które dzieci przyniosły ze sobą.

 

Celem lekcji było zapoznanie dzieci z historią powstania tej niezwykłej pluszowej maskotki. Po wysłuchaniu opowieści każde z dzieci miało możliwość przedstawienia swoich maskotek. Następnie wspólnie z przedszkolakami omówiliśmy najbardziej znane sylwetki misiów między innymi: Uszatka, Padingtona, Puchatka, Coralgola, Gumisiów, Troskliwych Misiów ,Yogi’ego i wielu innych zarówno tych książkowych, jak i animowanych. Następnie dzieci obejrzały jeden z pierwszych odcinków „Misia Uszatka”, który sądząc po reakcji maluchów bardzo im się podobał.

Na koniec spotkania przypomnieliśmy jeszcze sobie wszystkie misie jakie dzisiaj przedstawiliśmy, a przedszkolaki dostały obrazki z postacią misia do pokolorowania.