Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Poznajemy Święta Bożego Narodzenia

SAM 4274 małeW zawiązku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia dnia 17.12.2015 roku w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie odbyło się spotkanie z grupą przedszkolną z ZSO w Ościsłowie. W lekcji udział wzięło 10 dzieci w wieku 3-4 lata wraz z paniami: Martą Perczyńską i Agnieszką Lewandowską. Lekcja miała na celu wprowadzenie dzieci w magiczny okres Świąt Bożego Narodzenia oraz przybliżenie bożonarodzeniowych tradycji.

Na czas zajęć w całej bibliotece zapanowała świąteczna atmosfera. Na początku dzieci dowiedziały się czym jest Adwent. Potem rozmawialiśmy o Bożym Narodzeniu, m. in. dlaczego święto to jest tak ważne oraz omówiliśmy tradycje związane z tymi świętami. Przedszkolaki posłuchały m. in. o wypatrywaniu pierwszej gwiazdki, dzieleniu się opłatkiem, o wolnym miejscu przy stole, o sianku pod obrus, a także o wigilijnych potrawach. Mówiliśmy również o kolędach, kolędnikach, pasterce, szopkach bożonarodzeniowych czy jasełkach.

Na końcu rozmawialiśmy o Mikołaju i prezentach, których w święta nie może zabraknąć. Pod koniec naszego spotkania zawitał do nas także Mikołaj. Przywitał wszystkie dzieci, które zapewniły, że były grzeczne, po czym zostały obdarowane małymi upominkami.