Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Poznajemy Święta Wielkanocy

SAM 0032 małeDnia 21.03.2016 roku w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie miała miejsce lekcja biblioteczna poświęcona Świętą Wielkanocnym. W lekcji udział wzięło 8 przedszkolaków z punktu przedszkolnego z ZSO w Ościsłowie wraz z panią Martą Perczyńską.

 

Lekcja była podzielona na dwie części celem pierwszej było przedstawienie dzieciom Świąt Wielkanocy, mówiliśmy więc o Niedzieli Palmowej i tradycji robienia palm wielkanocnych. Potem rozmawialiśmy o pisankach i różnych sposobach ich zdobienia na przykład czym różni się pisanka od kraszanki czy nalepianki. Rozmawialiśmy o święconce i o pokarmach które się wkłada do koszyczka, omówiliśmy co dany pokarm symbolizuje. Mówiliśmy też na temat tradycyjnego oblewania wodą w lany poniedziałek i jak to wygląda w różnych regionach polski. Na koniec rozmawialiśmy o wielkanocnym zajączku który przynosi prezenty w koszyku.

Po zakończeniu pierwszej części dzieci udały się do sali przedszkolnej gdzie wykonały piękne pisanki-wydzieranki. Prace dzieci można oglądać w Filii Bibliotecznej.