Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

KSIĄŻKA OD PISARZA DO CZYTELNIKA

SAM 4417 małe zdjęcieDnia 05.05.2016 roku w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie miała miejsce lekcja biblioteczna z grupą przedszkolną z punktu przedszkolnego przy ZSO w Ościsłowie. W lekcji udział wzięło 13 dzieci w wieku 3-4 lata wraz z panią Martą Perczyńską. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z drogą książki od pisarza aż do czytelnika.

 

Na początku zajęć dzieci obejrzały film, pokrótce zapoznający je z historią książki. Następnie omówiliśmy jaką drogę książka musi odbyć współcześnie żeby do nas trafić. Najpierw zaczęliśmy od autora potem mówiliśmy jakie są sposoby zapisywania tekstu. Następnie był wydawca, redakcja gdzie książkę przygotowuje się do druku, drukarnia następnie introligatornia. Przedszkolaki dowiedziały się czym zajmuje się grafik, ilustrator, czy korektor. Maluchy dowiedziały się czym różnią się księgarnia i biblioteka. Następnie dzieci obejrzały krótki filmik pokazujący pracę w introligatorni, na którym mogły zobaczyć składanie i oprawianie woluminów.

Na koniec zajęć przedszkolaki mogły obejrzeć i zapoznać się z różnymi książkami. Przez cały czas dzieci brały czynny udział w lekcji bibliotecznej zadając i odpowiadając na pytania.