Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Szanujmy książki

SAM 4457 małe zdjęcieDnia 16.05.2016 r. w sali klasy 0 oddziału przedszkolnego ZSO w Ościsłowie odbyły się zajęcia omawiające prawidłowe traktowanie książek. W lekcji udział wzięło 12 dzieci wraz z wychowawczynią Iwoną Bierzuńską.

 

Zajęcia zaczęliśmy od rozmowy w której omawialiśmy jak książki powinno się traktować. Potem przedszkolaki mówiły czego nie powinno się z książkami robić. Padały różne wypowiedzi na przykład: po książkach nie wolno skakać, pisać, malować, nie wolno wyrywać kartek czy zaginać rogów. Potem dzieci miały okazję posłuchać książki autorstwa Tomasza Samojlika pod tytułem "Żubr Pompik- Zapach wiosny", która bardzo przypadła im do gustu. Następnie dzieci przeszły do swoich ławek gdzie czekały na nie materiały potrzebne do zrobienia kolorowych zakładek, które jak ustaliliśmy wcześniej potrzebne są do książek. Dzieci wykazały się pomysłowością i nierzadko talentem plastycznym.

Wszystkie zakładki wyszły prześliczne i na pewno będą dobrze służyć małym przedszkolakom. Na koniec zajęć dzieci zostały zachęcone do odwiedzin biblioteki wraz ze swoimi rodzicami.