Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Przygotowania do zimy

SAM 4888małeDnia 26.10.2016r. w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie odbyła się lekcja biblioteczna z dziećmi z punktu przedszkolnego przy ZSO w Ościsłowie. W lekcji udział wzięło 10 dzieci wraz z paniami Martą Perczyńską i Dominiką Jasińską.

 

 

Jak przygotowujemy się do zimy? Takim pytaniem rozpoczęły się nasze zajęcia. Po kolei omówiliśmy z dziećmi potrzebę zmiany ubrań na cieplejsze, przygotowania mieszkania na zimę i przygotowania zapasów do spiżarni. Omówiliśmy jesienny koszyk warzyw, przedszkolaki mówiły, co powinno się w nim znaleźć. Potem przeszliśmy do robienia przetworów. Właśnie
robieniu przetworów poświęciliśmy największą uwagę. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto robić przetwory, z warzyw i owoców, jak ważne są one dla nas w codziennej diecie. Przedszkolaki za pomocą prezentacji obrazkowej mogły zobaczyć poszczególne etapy powstawania dżemu.  Dzieci stwierdziły, że spróbują wykonać dżem w domu wspólnie z rodzicami.

Na koniec dla utrwalenia wiadomości dzieci miały za zadanie odgadnąć nazwy jesiennych warzyw i owoców na pokazywanych zdjęciach, z czego wywiązały się znakomicie. Słodkim posumowaniem był mały poczęstunek, dzieci próbowały powidła śliwkowe i dżem porzeczkowy.