Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Europa pełna baśni

SAM 4905 małeramach współpracy pomiędzy Filią Biblioteczną w Ościsłowie a Biblioteką Szkolną z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ościsłowie odbył się cykl spotkań propagujący czytelnictwo. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią Iwoną Kęsik. Spotykaliśmy się co wtorek od 18 października do 15 listopada.

 

Zajęcia oparte były na książce autorstwa Joanny Laskowskiej pt. "Europa pełna baśni". Zaczęliśmy od przeczytania baśni angielskiej potem austriackiej, belgijskiej, litewskiej czy też portugalskiej. Za każdym razem uczniowie bezbłędnie wskazywali na mapie kraj, z którego pochodziła czytana baśń. Na początku każdego spotkania trzecioklasiści otrzymywali obrazki do kolorowania, które miały rozbudzać wyobraźnie i inwencję twórczą, a także pomóc w utrwaleniu tytułów i autorów baśni.

Nasze spotkania zakończyliśmy przeczytaniem polskiej baśni pod tytułem "Kwiat paproci", która bardzo się spodobała. W trakcie czytania dzieci miały za zadanie rozwiązać bajkową krzyżówkę, podsumowującą nasze spotkania, z którą świetnie sobie poradzili. Na koniec uczniowie zostali zaproszeni do odwiedzania biblioteki.