Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Święto pluszowego misia i 90 urodziny Kubusia Puchatka

SAM 5005 małeDnia 29.11.2016 w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie odbyła się lekcja biblioteczna z grupą przedszkolną z ZSO w Ościsłowie. Zajęcia były poświęcone Dniu Pluszowego Misia, który przypada na dzień 25 listopada. Głównym bohaterem zajęć był miś Puchatek, który w 2016 roku obchodził 90 urodziny. To już trzecie spotkanie z misiami w bibliotece, w którym udział wzięło 15 dzieci w wieku 3-5 lat wraz z paniami Matrą Perczyńską i Dominiką Jasińską.

Tradycyjnie na początek przedszkolakom została przedstawiona krótka historia powstania pluszowego misia najbardziej lubianej przez dzieci zabawki. Tym razem szczególną uwagę poświęciliśmy Kubusiowi Puchatkowi. Dzieci poznały historię
powstania misia, której autorem był pisarz Aleksander Alan Milne. Napisał on książkę dla swojego synka Krzysia zainspirowany zabawą swojego syna z pluszowym misiem, którego ten dostał na swoje pierwsze urodziny. Wyjaśniliśmy również skąd pochodzi imię misia w wersji oryginalnej, czyli Winnie the Pooh a wzięło się od imienia niedźwiadka z londyńskiego zoo ulubieńca dzieci i Krzysia Milne. Kubuś Puchatek mieszka w Stumilowym lesie razem z przyjaciółmi, których przedszkolaki dobrze znały i o każdym potrafiły coś powiedzieć. Puchatek jest to miś o bardzo małym rozumku, który uwielbia swoje małe co nieco czyli miód. Miód robią pszczoły, więc dzieci poznały budowę tych pracowitych owadów. Przedszkolaki obejrzały również film pokazujący proces powstania i produkcji miodu od ula aż do słoika. Dzieci mogły zobaczyć z bliska, jak wyglądają węza i ramki wkładane do uli.

Na koniec zajęć przedszkolaki zostały poczęstowane słodkimi kanapkami z miodem i obdarowane obrazkami do pokolorowania.