Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Wiklina papierowa, czyli kreatywny recykling gazet

SAM 5060 małeDnia 07.12.2016 roku w ramach współpracy pomiędzy Filią Biblioteczną w Ościsłowie i Biblioteką Szkolną w Ościsłowie odbyły się zajęcia rękodzielnicze z wikliny papierowej z klasą VI z ZSO w Ościsłowie. W zajęciach udział wzięło 10 uczniów wraz z panią Elżbietą Niszczotą bibliotekarzem szkolnym i nauczycielem języka polskiego w ZSO.

Papierowa wiklina to technika, która pozwala na wykorzystanie starych gazet, zmieniając je w przepiękne plecionki. Paski gazet zwija się w rurki, które potem odpowiednio się ze sobą splata. Z rurek powstają różne artystyczne przedmioty. Pozostaje tylko pomalować całość i gotowe!

Uczniowie klasy VI po raz pierwszy zetknęli się z wikliną papierową. Wspólnie, krok po kroku, uczyliśmy się skręcać papierowe rurki, z których potem wyplataliśmy gwiazdy. Okazało się, że wbrew pozorom wcale nie jest to takie łatwe, ale szóstoklasiści poradzili sobie całkiem nieźle.

Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze dzięki przesympatycznym uczniom kl. VI, którzy na koniec zostali obdarowani ozdoba świąteczną.