Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Bezpieczne ferie w bibliotece

SAM 5198małeDnia 02.02.2017 roku odbyła się lekcja biblioteczna dotycząca bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Organizatorem zajęć była Filia Biblioteczna w Ościsłowie. Lekcja odbyła się w sali lustrzanej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ościsłowie. W zajęciach udział wzięło łącznie 64 uczniów z punktu przedszkolnego, zerówki i klas I-III wraz z wychpwaczyniami. Zajęcia poprowadzili pani Sylwia Żądłowska i sierż. szt. Dominik Jaworski z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

 

Aby czas zimowego wypoczynku dostarczył radosnych i niezapomnianych wrażeń, musimy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. A jakie to zasady doskonale wytłumaczyli nasi goście. Uczniowie dowiedzieli się, że do zabawy na śniegu i jazdy na sankach wybieramy miejsca z dala od skrzyżowań ulic czy dróg. Chcąc jeździć na łyżwach robimy to wyłącznie na lodowiskach a nigdy na zamarzniętych stawach rzekach czy jeziorach. Zdecydowanie nie wolno rzucać się śnieżkami w których są ukryte małe kamienie, ani celować w twarz czy samochody. Uczniowie dowiedzieli się również jak powinien wyglądać prawidłowo zorganizowany kulig jedna z największych atrakcji ferii. Dzieci zostały poinstruowane jak prawidłowo i bezpiecznie zachowywać się na drodze i jak przechodzić na drugą stronę jezdni.

Świetnym podsumowaniem zajęć był film zaprezentowany przez gości doskonale obrazujący wszystkie omówione przez gości kwestie dotyczące bezpieczeństwa. Uczniowie czekają na ferie a my życzymy im udanego wypoczynku i powrotu do szkoły.