Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Zwiastuny wiosny

SAM 5312małeZAJĘCIA DYDAKTYCZNO-PLASTYCZNE ZWIASTUNY WIOSNY

Dzień 21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Z tej okazji w puncie przedszkolnym przy ZSO w Ościsłowie odbyły się warsztaty dydaktyczno-plastyczne „Zwiastuny wiosny”. W zajęciach udział wzięło 20 przedszkolaków wraz z paniami Martą Perczyńską i Dominiką Jasińską.

Zajęcia zaczęliśmy od wyjaśnienia różnicy pomiędzy wiosną kalendarzową a wiosną astronomiczną. Wspólnie omówiliśmy zamiany zachodzące w przyrodzie, a przedszkolaki powiedziały, co dla nich oznacza przysłowie „w marcu jak w garncu”. Następnie powiedzieliśmy sobie o pierwszych wiosennych kwiatach, dzięki fotografiom dzieci mogły przyjrzeć się przebiśniegom krokusom przylaszczkom zawilcom czy sasankom. Wiadomo, że gdy zbliża się wiosna, sprzątamy ogrody i podwórza. Maluchy w trakcie zajęć też „sprzątały” swoje ogródki. Stojąc przy swoich krzesełkach, naśladowały czynności wykonywane wiosną w ogrodzie. Tak więc kopaliśmy grządki następnie dokładnie je grabiliśmy by potem zrobić dołki na nowe rośliny, które po posadzeniu musieliśmy podlać. Następnie poznaliśmy ptaki, które wracają do nas wiosną takie jak bocian, kukułka, żuraw, jaskółka, skowronek czy szpak. Maluchy zagrały w prawdę czy fałsz na temat bociana, nie dając się ani razu oszukać. Wspomnieliśmy również o zwierzętach, które budzą się wiosną z zimowego snu takich jak jeż, borsuk, świstak czy niedźwiedź.

Potem przeszliśmy do stolików gdzie, przedszkolaki uczyły się robić krok po kroku krokusy z krepiny i bibuły. Maluchy bardzo dobrze radziły sobie z wykonaniem kwiatów. Na koniec wszystkie umieściliśmy w koszyczku, dzięki czemu powstał przepiękny wiosenny bukiet.