Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Idą Święta Wielkanocne ...

SAM 5369małeDnia 11.04.2017 w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie miała miejsce lekcja biblioteczna o charakterze edukacyjno-plastycznym. W lekcji udział wzięło 18 przedszkolaków z punktu przedszkolnego przy ZSO w Ościsłowie wraz z paniami Martą Perczyńską i Dominiką Jasińską.

 

Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych i najradośniejszych świąt obchodzone ku czci zmartwychwstania Chrystusa. Z Wielkanocą związanych jest wiele zwyczajów, które omówiliśmy wspólnie z przedszkolakami a pomogły nam w tym tematyczne ilustracje. Przedszkolaki najpierw opowiedziały jak przygotowują się do świąt w swoich domach. Następnie mówiliśmy o Niedzieli Palmowej i tradycji wykonywania palm wielkanocnych. Rozmawialiśmy  o pisankach,  różnych sposobach ich zdobienia- pisanki, kraszanki, nalepianki.  Mówiliśmy o święconce i o pokarmach, które się wkłada do koszyczka, omówiliśmy co dany pokarm symbolizuje. Mówiliśmy też na temat tradycyjnego oblewania wodą w śmigus-dyngus. Na koniec rozmawialiśmy o wielkanocnym zajączku który przynosi prezenty w koszyku. 

Po przejściu do swojej sali lekcyjnej przedszkolaki przystąpiły do wykonywania ozdób wielkanocnych. Maluchy bardzo się starały, a pięknie wykonane prace zbiorą do domów by ozdabiły ich pokoje.